FutureDemo

Program certyfikacyjny Baid Pro dla studentów

Certyfikat “Analiza danych w BIM”

W ten sposób powstał zamysł programu certyfikacyjnego “Analiza danych w BIM”, który kierujemy głównie do studentów architektury, ale także dla przyszłych architektów krajobrazu, projektantów wnętrz i konstruktorów - przyszłych profesjonalistów pracujących w technologii BIM.

Celem programu jest nie tylko edukacja studentów pod kątem nowych umiejętności, lecz także dostarczenie potwierdzenia, które wyróżni ich na wymagającym rynku pracy.

Jak wziąć udział w programie?

To proste! Udział w programie certyfikacyjnym jest całkowicie darmowy. Wystarczy tylko założyć konto na platformie Baid Pro i utworzyć projekt studencki. Po jego utworzeniu możesz rozpocząć swoją ścieżkę do uzyskania certyfikatu “Analiza danych w BIM”.

Jak uzyskać certyfikat?

Aby uzyskać certyfikat, przeanalizuj jeden ze swoich projektów zgodnie z naszymi wymaganiami. W ramach programu nie ma możliwości analizowania projektów komercyjnych.

Po spełnieniu wymagań certyfikacyjnych konieczne jest poinformowanie o tym naszego zespołu. W tym celu należy wysłać wiadomość mailową na student@baid.pl. Jeśli wszystkie wymagania zostaną zweryfikowane pozytywnie to w ciągu 5 dni student otrzymuje od nas swój certyfikat.

Wymagania certyfikacyjne analizy w Baid Pro

Poprawne przeanalizowanie projektu na naszej platformie składa się z następujących kroków:

  1. Opisz swój model zgodnie z naszą specyfikacją

Na naszej stronie internetowej w sekcji “Dla biznesu”, kliknij opcję “Specyfikacja”. W tym miejscu znajdziesz dokładną instrukcję opisu modeli BIM wykonanych w Autodesk Revit lub Graphisoft Archicad, zgodnie z naszym standardem.

  1. Wgraj model na platformę Baid Pro

Aby wgrać model na platformę, wejdź w sekcję “Modele”, a następnie wybierz “Import”. Podążając za instrukcją, która pojawi się na stronie, wgraj swój model i rozpocznij jego analizę.

  1. Przeanalizuj projekt zgodnie z wymogami certyfikacyjnymi

a. Sprawdź poprawność parametrów projektowych

W sekcji “Projekt”, wybierz opcję “Parametry” i sprawdź czy wartości parametrów są prawidłowe dla Twojego projektu. Niezbędne parametry do weryfikacji to: wysokość obiektu, liczba kondygnacji, powierzchnia zabudowy, jedno pomieszczenie komercyjne i jedno pomieszczenie pomocnicze.

b. Zdefiniuj wymagania dla swojego projektu W sekcji “KPI” zdefiniuj przynajmniej 5 wymagań biznesowych dla swojego projektu i sprawdź, czy je spełniasz.

c. Edytuj założenia finansowe projektu W sekcji “Analiza finansowa”, wybierz opcję “Założenia” i dostosuj wartości powierzchni i cen w prognozie przychodów.

Odezwij się do nas

Nasz program certyfikacyjny został zbudowany tak, abyś mógł zdobyć wiedzę dotyczącą analizowania projektów stworzonych w BIM na platformie Baid Pro. Jeśli do analizy potrzebujesz instrukcji krok po kroku, to znajdziesz ją tutaj. Pamiętaj, aby po spełnieniu wszystkich wymagań powiadomić nas o tym mailowo (student@baid.pl). A my trzymamy za Ciebie kciuki!